Laminate dental veneer turkey

Lamine veneer estetik sebeplerle dişin sadece dış yüzüne kuvvetli yapıştırıcılarla ön diş bölgelerine uygulanan son derece estetik bir materyaldir.  Bu işlem ile tasarlanan gülüşler özgüveni arttırır. Yaşam konforunu iyileştirir.

Lamine Veneer Nasıl Yapılır?

Laminate veneer dişin sadece dış yüzeyine çok az yapılan pürüzlendirme, kesim işleminden sonra alınan detaylı ölçülerin bilgisayar destekli programlar vasıtasıyla işlenmesiyle üretilir. Bu yüzden hata payı oldukça düşüktür. Aşağıda hangi durumlarda uygun olduğu ve tedavisi hakkında bilgi vereceğiz.

Lamine Veneer Hangi Durumlarda Uygun?

  • Kişi kendi doğal diş renginden memnun değilse
  • Ön dişlerde beyazlatmaya giderilemeyen genetik-ilaç kullanımı-sistemik hastalık nedenli renkleşme varsa
  • Ön dişler arasında aralık anlamına gelen diastemalar varsa
  • Yine estetik dolgularla tolere edilebilen çürükler varsa, bu dolgular yapıldıktan sonra daha yüksek estetik beklentiler varsa
  • Pembe diş eti estetiğiyle birlikte hollywood gülüş tasarımı isteniyorsa
  • Dişlerde travma, darbe kaynaklı kararma, grileşmeyle kendini belli eden durumlar varsa
  • Dişin dış yüzeyindeki tabakanın çeşitli sebeplerle aşınması ve alttaki daha koyu tabakanın yüzeye çıkması söz konusuysa
  • Ön dişlerde başlangıç lezyonu dediğimiz opak-beyaz lezyonlar varsa

Lamine Veneer Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lamine veneer tedavisi ilk işlemlere başlandıktan bitimine kadar yaklaşık 1 hafta – 10 gün sürmektedir.

Lamine Veneer Dayanıklı Mıdır?

Dayanıklılık hali lamine kaplamanın yapıldığı malzeme ve işlendiği sisteme bağlıdır. Sertifikalı, onaylı malzemeden ve bilgisayar destekli teknolojik yöntemlerle işlenen lamine kaplamalar son derece dayanıklıdır. Hakeza yapıştırılma materyali ve işlemi de son derece titizlik gerektirmektedir.

Lamine Kaplama Tedavisinde Ağrı Olur Mu?

Dişler lamine veneer için hazır hale getirilirken işlem sadece dişin dış yüzeyinde sinirsel bağlantı içermeyen dokuda yapıldığından hiçbir ağrı sızı hissedilmemektedir.

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

Telefon

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.


    keyboard_arrow_up