All on 4/6 İmplant Tekniği

All on 4/6 implant diş tekniği bölgesel veya tam dişsizlik durumlarında 4 veya 6 yapay diş kökü üzerine sabit diş protezleri yerleştirilerek uygulanan bir tedavidir.

All on 4/6 İmplant Diş Tekniği Nedir?

All on 4 ve 6 implant diş uygulama tekniği çoklu diş eksikliği tedavisinde tercih edilen ve hareketli diş protezlerinin aksine daha rahat kullanılabilen, bakımı daha kolay olan bir tedavi tekniğidir. Bölgesel veya tam dişsizlik durumlarında tercih edilebilir. Çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri üzerine protez köprü diş takılarak işlem gerçekleştirilir.

Tedavi süreci ve kullanımı diğer tedavilere göre daha kolay ve kalıcıdır dolayısıyla bölgesel veya tam dişsizlik için en etkili tedavi yöntemidir.

All on 4 ve 6 İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

All on 4 ve 6 implant diş tedavileri genellikle alt ve üst çenelerde tam dişsizlik yaşayan hastalara uygulanır. Bununla beraber yapay diş kökü sayısı azaltılarak bölgesel dişsizliği tedavi etmekte de tercih edilebilir.

All on 4/6 implant diş tekniği:

  • Üst, alt veya her iki çenede de tam dişsizlik olanlar için
  • Ön veya arka diş bölgelerinde çoklu eksik diş sorunu olanlar için
  • Kemik erimesi ve dişlerinde ileri derecede sallantı olanlar için
  • Kullanım ve bakım zorluğu olan hareketli protezlerin yerine daha avantajlı olan sabit diş protezlerini tercih eden kişiler için uygundur.

Dişsizlik Tedavisinde All-on-4/6 İmplant Tekniği

Eksik dişler tedavi edilmedikleri süreç boyunca tamamen diş yapısına ve çene kemiğine zarar vermektedir. Çiğneme şeklinin bozulması ve diş çarpıklıkları, diş kökünün olmaması nedeniyle çene kemiğinin erimesi en yaygın görülen problemlerdir. Ayrıca kişinin gerek yeme, içme, konuşma gibi temel faaliyetleri, gerekse sosyal yaşantısı bu durumdan etkilenecektir.

Bölgesel veya tam dişsizlik all on 4/6 teknikleri ile etkili bir şekilde giderilebilir. Yerleştirilecek yapay diş kökleri çene kemiğinden destek aldıkları ve köprü protez dişlerin doğal dişlerden ayırt edilemez yapıları sayesinde hasta hem fonksiyonel, hem de estetik bir gülümsemeye tekrar kavuşturulacaktır.

Yerleştirilecek yapay diş kökü sayısı hastanın çene yapısına, ağız genişliğine ve dişsizlik durumuna göre değişmektedir. All on 4 ve 6 teknikleri ile tüm dişler geri kazanılabilir.

Hareketli ve Sabit Diş Protezinin Arasındaki Farklar

Damak ve çene kemiği yüzeyine göre üretilen hareketli diş protezleri takılıp çıkarılabilmeleri nedeniyle “hareketli diş protezi” olarak bilinirler. Hareketli protezler bölgesel ve tam dişsizliği tedavi etmek için tercih edilebilir fakat rutin olarak bakım ve yeniden şekillendirme gerektirir. Diş eti yüzeyinde tahriş, kanama hareketli protez kullanan kişilerde yaygın şekilde görülmektedir.

All on 4 ve 6 implant diş uygulaması ile yerleştirilen sabit diş protezleri tıpkı doğal dişleriniz gibidir. Yüksek biyouyumlu titanyum diş kökleri çene kemiği ile kaynaşır ve yeme, içme faaliyetlerinde doğal dişleriniz gibi çenenizden güç alır. Ayrıca zirkonyum gibi protez üstü köprü dişler kişinin tercih edeceği renk ve biçimde kendisine özel üretilir, doğal bir görünüme sahiptir.

All on 4 ve 6 sabit zirkonyum kronları vidalı yapıları sayesinde yıllık düzenli bakımla sökülüp temizlenerek geri takılabilir. Böylece sabit diş protezlerinin her açıdan temiz ve sağlıklı kalması sağlanır.

Türkiye’de All on 4/6 İmplant Diş Tedavileri

Türkiye, kaliteli diş tedavilerine uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz ve aynı zamanda unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz bir ülke. Birçok ülkeden ağız ve diş problemleri yaşayan on binlerce kişi all on 4/6 implant tekniği ve diğer diş tedavileri için Türkiye’yi tercih etmektedir.

Tedavilerde kullanılan protez diş markalarının tüm dünyada geçerli sertifika ve garantilere sahip olması, yurt dışı hastalarına uygulanan tedavilerin sadece Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık turizminde akredite edilmiş diş klinikleri tarafından sunulması da tedavi olmak için Türkiye’nin tercih edilmesini sağlıyor.

Ömer İstanbul’da All on 4/6 İmplant Diş Tedavileri

Uzman diş hekimi ve diş asistanı kadrosu, yurt dışı hastalarına her aşamada eşlik eden onlarca dilde sağlık danışmanı ekibi ile Ömer İstanbul Diş Kliniği, Türkiye’nin en çok tercih edilen kliniklerinden biridir. Ömer İstanbul Diş Kliniği, All on 4/6 implant diş tekniği gibi uzmanlık ve kişiye özel dokunuşlar gerektiren tedavilerde bugüne kadar binlerce hastasını sağlıklı ve ışıltılı bir gülümsemeye kavuşturdu.

Tam veya bölgesel dişsizlik problemi yaşıyor, implant üstü sabit diş protezi ile doğal dişleriniz kadar sağlam ve estetik görünen bir gülümsemeye kavuşmak istiyorsanız tamamen ücretsiz ve online gerçekleştirilebilen danışmanlık hizmetimizden faydalanarak size özel bir tedavi planı oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Birçok dilde hizmet verebilen sağlık danışmanlarımız seyahat ve tedavi süreci boyunca tüm gereklilikleri sizin adınıza planlamış olacak.

Işıltısı ile gözleri kamaştıracak gülümsemenize hemen kavuşmak için Ücretsiz Danışmanlık Formu’nu doldurabilirsiniz, en kısa sürede size geri dönüş yapacağız.

Bir Hasta Deneyimi;

All on 4/6 İmplant Diş

Sık Sorulan Sorular

All on 4 ve 6 arasında uygulama tekniği açısından bir fark yoktur. Hastanın çene ve ağız genişliğine, eksik dişlerinin bölgesel veya tam olup olmamasına göre yerleştirilecek yapay diş kökü sayısı değişebilir. All on 4’te yapay diş kökü sayısı dörttür, All on 6’da ise altı adet yapay diş kökü yerleştirilir ve sonrasında bu kökler üzerine köprü diş protezleri yerleştirilerek tedavi tamamlanır.

Eksik diş problemlerini etkin şekilde gidermek isteyen, bölgesel veya tam dişsizlik yaşayan hastalara uygulanabilir. All on 4 ve 6 implant diş tekniklerinde başarı oranı neredeyse %100’dür.

Tedavi esnasında hastanın rahatlığı için lokal anestezi uygulanır ve hasta tedavi boyunca ağrı hissetmez. Tedavi sonrasındaki iyileşme sürecinde ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı ile herhangi bir ağrı hissedilmemesi sağlanır.

Tedavi sonrasında all on 4 ve 6 implant dişleriniz için ekstra bir bakım uygulamanıza gerek yoktur. Hareketli diş protezleri gibi çıkarılıp takılmadıkları, çene kemiği ile bütünleşik oldukları için sabit diş protezinizi kendi doğal dişleriniz gibi basit ağız ve diş bakımları ile temizleyebilirsiniz.

All on 4/6 implant yapay diş köklerinin üzerine E-Max veya zirkonyum gibi doğal dişe çok benzeyen, pürüzsüz bir yüzeye sahip olması nedeniyle leke tutmayan, sararmayan protez diş yerleştirilir. Bu dişler hastanın istediği renkte ve matlıkta üretilir; temel ağız ve diş bakımı ile hiçbir renk değişimi olmadan kullanılabilir.

All on 4 ve 6 implant diş tedavisinin fiyatını hastanın ihtiyaçları ve istekleri belirlemektedir. Tercih edilecek implant diş markası ve köprü diş protez materyali fiyatı belirleyen ana unsurlardır. Kişiselleştirilmiş bir tedavi planı ve fiyat için Ücretsiz Danışmanlık Formunu doldurabilirsiniz.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

Telefon

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.


    keyboard_arrow_up