Diş Kronları

Diş kronu (diş tacı), kırılmış, çürümüş, çatlak veya çarpık dişlerin estetik ve yapısal sorunlarını gidermek için uygulanan bir estetik diş tedavisidir.

Diş Kronu Nedir?

Kırılan, çürüyen veya ciddi çatlakların, çarpıklıkların olduğu dişlerin sağlıklı ve estetik hale getirilmesi için tercih edilen diş kronları dişi bütünsel olarak çevreleyen bir kapak şeklindedir.

Hastanın diş kökünün sağlamlığına, uygulanma sebebine ve dişin konumuna göre metal destekli/desteksiz uygulama biçimi tercih edilebilir. Ayrıca imâl edildiği malzemeye göre farklı diş kronları vardır. Bunlar; zirkonyum, porselen, tam seramik (E-Max) malzemelerinden kişiye özel olarak üretilir. Doku uyumu ve yüksek dayanıklılığıyla zirkonyum veya E-Max seramik diş kronları, diş estetiğinde daha fazla tercih edilir.

Diş kronu uygulaması aşağıdaki durumlarda tercih edilebilir:

  • Eksik Diş Tedavisinde: Eksik diş tedavisinde diş kronları köprü yöntemi ile kullanılabilmektedir. Ayrıca implant tedavilerinde de implant üstü parça olarak kullanılmaktadır.
  • Kırılmış Diş: Dişin dış etmenler veya çürüme gibi sebeplerle kırılması mümkündür. Diş kronu, diş kırığı tedavisinde uygulanabilecek en kalıcı tedavi biçimidir.
  • Çürük Diş: Bakım rutini veya genetik faktörlerden dolayı çürüme görülen dişlerin sağlıklı ve estetik görünüme kavuşturulması için çürüyen bölümün temizlenmesi sonrasında uygun şekil ve boyutta dişi bütünsel olarak kapsayan diş kronu yerleştirilebilir.
  • Çapraşık Diş Yapısı: Çoğunlukla genetik aktarım, eksik diş, bruksizm gibi nedenlerle ağız ve diş yapısında çarpıklık meydana gelebilmektedir. Çarpık diş tedavisinde farklı uygulamalar olmakla birlikte diş kronu bu çarpıklığı gidermenin en hızlı yöntemidir.
  • Çatlak ve Aşınmış Diş: Diş yüzeyinde ilerleyen yaş, yeme-içme alışkanlığı, yanlış veya eksik diş temizliği bakım sonucunda dişlerde kılcal çatlaklar, aşınmalar oluşabilir. Bu dezenformasyonun boyutuna göre diş hekiminiz diş kronu tedavisini önerebilir.
  • Diş Renklenmesi: Çay, kahve ve sigarayı yoğun tüketenlerde diş sararması ciddi bir estetik sorundur. İhmal edilen ağız, diş temizliği ve genetik faktörler de dişlerde kalıcı sararmalara neden olabilir ve diş beyazlatma gibi yöntemler işe yaramayabilir. Diş kronları, bembeyaz bir gülümsemeye kavuşmanızı sağlayabilir.

Zirkonyum Diş Kronu Nedir?

Zirkonyum dioksit yoğunluklu seramikten imâl edilen zirkonyum diş kronu, diş etleri ile yüksek biyouyumluluğa sahiptir. Doğal dişleri taklit eden estetik bir materyalden üretilen zirkonyum diş kronları ile güzel ve ışıltılı bir gülümseme elde edilebilir.

Zirkonyum seramiği ekstrem fiziksel etmenler haricinde yıllarca kullanılabilecek kadar dayanıklıdır. Tek dişteki kırık, çürük için ya da eksik diş tedavisinde implant üstü parça ve köprü tedavilerinde de zirkonyum diş kronları tercih edilebilir.

E-Max Diş Kronu Nedir?

E-Max diş kron, son derece estetik, dayanıklı ve biyouyumlu lityum disilikat malzemeden yapılmış tam seramik bir kron türüdür. En büyük avantajlarından biri gerçek dişin doğal rengine ve ışık geçirgenliğine çok yakın bir malzemeden üretilmeleridir.

Bir diğer avantajı ise doğal ve estetik görünüme sahiptir. Bunlar E-Max’i ön dişler veya ağzın diğer görünür alanları için ideal bir seçim haline getirir. Ek olarak, güçlü ve dayanıklıdır. Günlük kullanımdaki aşınma ve yıpranmaya dayanabilirler. Diş restorasyonlarında dayanıklılık ve doğal diş görünümü için E-Max doğru bir tercihtir.

Türkiye’de Diş Kronu Tedavisi

Türkiye uzun yıllar sağlık altyapısına yapılan yatırımlar neticesinde Avrupa’nın en yüksek kalite sağlık hizmeti sunulan ülkelerinden biri haline geldi. Kolay erişilebilir olması, konaklama ve turizm imkanları, daha uygun fiyatlara daha iyi tedavilerin sunulması Türkiye’yi sağlık turizminde lider konuma getirmiştir.

E-Max veya zirkonyum diş kronu fark etmeksizin tüm diş tedavilerini Türkiye’de yaptırarak hem gülümseyişinizi hem tatil deneyiminizi mükemmel hale getirebilirsiniz.

Kusursuz Bir Gülümseme İçin Ömer İstanbul

Kocaman ve ışıltılı bir gülümseme hem sizi hem çevrenizdekileri mutlu eder. Hak ettiğiniz gülümsemeye kavuşabilmeniz adına Ömer İstanbul uygun fiyatlara en yüksek kalitede zirkonyum ve E-Max diş kron tedavileri sunmaktadır.

Ücretsiz ve online şekilde başlatabileceğiniz sağlık ve dönüşüm macerasında her adımda yanınızda olacak hasta danışmanları, konaklama ve tedavi planlaması yaparak sizler için unutulmaz bir dönüşüm macerası vaat ediyoruz.

Bir Hasta Deneyimi;

Diş Kronları

Sık Sorulan Sorular

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyenler başta olmak üzere diş kırığı, ciddi diş çürüğü ve farklı problem yaşayan kişilere zirkonyum diş kronu tedavisi uygulanabilir. Zirkonyum ve E-Max estetik bir görünüm elde etmek ve dayanıklılık için mükemmel seçimlerdir. İhtiyaçlarınızın belirlenmesi ve doğru tedavi planınızın hazırlanması için Ücretsiz ve Online bir görüşme talep edebilirsiniz.

Hastanın tedavi sürecinde ve sonrasında rahatsızlık duymaması için diş kronu uygulamasında lokal anestezi yapılmaktadır. Böylece hastalarımız ağrı hissetmezler ve tedavi sonrasında gündelik yaşamlarına hemen dönebilirler.

Diş kronları doğal dişe benzer yapıda özel malzemeden üretilir ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu nedenle temel ağız, diş bakımına ek bir bakıma ihtiyaç duymazlar.

Yeme-içme alışkanlıkları, sigara, çay, kahve tüketimi diş yüzeyinde sararma ve lekelenmeye neden oldukları gibi diş kronunun rengini de etkiler ancak diş kronları üretildikleri rengi korumakta daha başarılıdır. Düzenli diş fırçalama alışkanlığı ve ağız temizliği ile diş kronlarında leke ve sararma olmayacaktır.

Uygulama yapılacak dişin durumu, konumu, tercih edilecek materyal ve diğer özel etkenler diş kronunun fiyatını belirleyecektir dolayısıyla hastanın ihtiyaçlarını belirlemeden bir fiyat vermek mümkün değildir. Ömer İstanbul’un Online Danışmanlık servisine ücretsiz şekilde ulaşarak size özel bir tedavi planının oluşturulmasını isteyebilirsiniz.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

Telefon

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.


    keyboard_arrow_up