Diş Eti Estetiği

Gülümserken ve konuşurken diş etlerinin olağandan daha fazla görünmesi durumuna diş eti gülümsemesi adı verilir. Günümüzde gelişen diş hekimliği tedavileriyle bu estetik problem kolaylıkla giderilebilmektedir.

Diş Eti Gülümsemesi Nedir?

Diş eti gülümsemesi genellikle doğuştan gelen bir durum olmakla beraber ihmal edilen diş eti rahatsızlıkları sebebiyle veya gelişim döneminde ortaya çıkabilmektedir. Kişi konuşurken ve gülümserken diş etlerini istemsizce olağandan fazla gösterme durumunda kalır ve bu durum estetik problemlere neden olabilir. Diş eti gülümsemesinin (gummy smile) nedenleri şunlar olabilir:

 • Üst çene kemiğinin dişlere göre uyumsuz büyüklüğü
 • Diş etlerinin çocukluk veya ergenlik döneminde fazla büyümesi
 • Diş eti rahatsızlıkları sonucunda diş etinin şişmesi
 • Yüz sinirlerinin farklı rahatsızlıklar nedeniyle anormallik göstermesi
 • Çene ve dudak bölgesindeki kas yapısı
 • Dişlerin, çene ve diş etine göre uyumsuz küçük boyutu.

Diş Eti Gülümsemesi Nasıl Tedavi Edilir?

Diş eti gülümsemesi günümüzün gelişen diş hekimliği uygulamaları ile kolayca tedavi edilebilmektedir. Hastanın diş eti gülümsemesinin seviyesine göre farklı tedavi seçenekleri uygulanabilir.

Botox Enjeksiyonu ile Gummy Smile Tedavisi

Botox enjeksiyonu ile üst dudak kasları gevşetilerek dudakların gülümserken diş etlerinin üzerine çekilmesi önlenebilir.

Gingivektomi – Diş Eti Lazer Tedavisi

Gingivektomi tedavisi diş eti gülümsemesine neden olan fazla diş eti dokusunun alınması ile gerçekleştirilir. Hastaya lokal anestezi verilen cerrahi işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında 3-4 haftalık süre içerisinde tam iyileşme sağlanır ve diş eti gülümsemesi tamamen tedavi edilmiş olur.

Dudak Konumlandırma Ameliyatı (Lip Repositioning)

Dudak konumlandırma ameliyatı üst dudakların konuşurken ve gülümserken diş etinin üzerini örtecek şekilde kas ve bağlarının yeniden şekillendirilmesi ile gerçekleştirilir. Tedavi lokal anestezi ile yapılır ve yaklaşık otuz dakika sonra hasta mutlu ve estetik bir gülümsemeye kavuşur.

Türkiye'de Diş Eti Estetiği

Türkiye, her yıl giderek gelişen tıp teknolojileri ve sağlık imkanları ile sağlık turizminin dünyadaki bir numaralı adresidir. Diş eti gülümsemesi ve diğer estetik diş tedavileri için Türkiye’yi tercih etmenizin pek çok sebebi var:

 • Yüksek Teknoloji ve Eğitimli Diş Hekimleri: Türkiye, sağlık hizmetleri ve teknolojileri konusunda Avrupa’nın en iyi ülkelerinden biridir. Gerek teknolojik imkanları gerek iyi eğitim almış uzman diş hekimleri Türkiye’yi tercih etmeniz için ana sebeptir.
 • Uygun Fiyatlandırmalar: En iyi sağlık hizmetlerini uygun fiyatlarla edinebilmek herkesin hakkı. Türkiye’de diş ve diş eti tedavileri Avrupa ve ABD’ye göre çok daha karşılanabilir fiyatlarla sunulmaktadır.
 • Yurt Dışı Hastalara Güvence:  Türkiye’deki diş kliniklerinin yurt dışından gelen hastaları tedavi edebilmek için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenerek onaylanmaları gerekir. Sağlık Turizmi Yetki Belgesi sadece yurt dışından gelen hastaların en iyi şekilde tedavi edileceği ve ağırlanacağı kuruluşlara verilmektedir.
 • Turizm ve Seyahat: Türkiye coğrafyası ve tarihi ile dünyanın en güzide ülkelerinden biridir. Diş eti gülümsemesi (gummy smile) tedavisi olurken Türkiye’nin tarihsel yapılarını yakından görebilir, doğasının muhteşemliğine şahit olabilirsiniz.

Ömer İstanbul’da Diş Eti Estetiği

Ömer İstanbul Diş Kliniği pek çok diş ve diş eti tedavisinde uzmanlaşmış, yüksek kalite dental ekipmanlara  ve alanının en iyi diş hekimlerine sahip bir sağlık kuruluşudur. Diş eti gülümsemesinin çoğu kişi için önemli bir estetik kaygı olduğunun bilincinde olarak hastalarına en etkin ve hızlı tedavi seçeneklerini sunmaktadır.

Diş eti gülümsemesi sorununuz varsa ücretsiz bir şekilde onlarca dilde hizmet veren Online Danışmanlık servisine ulaşabilir ve sağlıklı bir gülüşe ilk adımı atabilirsiniz. Dilinizde size atadığımız sağlık uzmanımız seyahat ve tedavi süreçlerinin tamamında yanınızda olacak.

Bir Hasta Deneyimi;

Diş Eti Gülümsemesi (Gummy Smile)

Sık Sorulan Sorular

Gülümsediğinizde ya da konuştuğunuzda diş etlerinizin fazla göründüğünü düşünüyorsanız, diş eti gülümsemesi tedavisi için başvurabilirsiniz. Uygulanan tedaviler neredeyse herkes için uygundur ve tedavilerin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Hasta, tedavi boyunca lokal anestezi altında olacaktır ve herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. İyileşme sürecinde hastanın yaşam kalitesini arttırmak ve ağrı hissetmemesi için ağrı kesicilerle süreç desteklenir. Kısa bir iyileşme süresinin ardından diş etleriniz görünmeden dilediğiniz gibi gülümseyebilirsiniz.

Uygulanan tedavinin türüne göre diş eti gülümsemesi operasyonu sonrasında 1 ile 4 hafta arasında tam iyileşme beklenir. İyileşme sürecinde diş hekiminizin verdiği ilaçları kullanmanız gerekmektedir. Bu süreçten sonra diş etlerinize rutin bakımlar uygulamanız, ağız hijyenine dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Diş eti gülümsemesi tedavisi için tercih edilebilecek birden fazla seçenek vardır. Ayrıca diş ve diş eti yapınızın uzman bir diş hekimi tarafından incelenmesi ve size özel bir tedavi planının oluşturulması gerekir. Bunun için de ilk adımı Ücretsiz ve Online Danışmanlık Formunu doldurarak atabilirsiniz. Ardından sizin dilinizde bir sağlık uzmanı size ulaşarak kişisel tedavi planınızın oluşturulmasını sağlayacaktır.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

Telefon

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.


  keyboard_arrow_up