Diş İmplantları

Diş implantları eksik diş tedavisi için çene kemiğine kalıcı olarak yerleştirilen yapay diş kökleri olup, hastanın yaşam kalitesini arttıran bir uygulamadır.

İmplant Diş Nedir?

İmplant diş tedavisi eksik dişlerin sebep olabileceği problemleri gidermek için en etkili ve kalıcı çözümdür.  Diş eksikliği çiğneme ve konuşmayı olumsuz etkilediği gibi zamanla çene kemiğinde erimeye yol açarak daha ciddi sorunların önünü açabilir ve tüm ağız yapısında bozulmaya neden olabilir.

İmplant diş tedavisi; eksik dişlerin bulunduğu çene kemiğine yüksek biyouyumlu titanyumdan üretilmiş vida şeklindeki yapay diş kökü yerleştirilir daha sonra komşu dişlerde herhangi bir kesme işlemine gerek olmaksızın E-Max veya zirkonyum gibi tam porselen (seramik) diş kronu implant alt parçasına sabitlenerek gerçekleştirilir.

İmplant Diş Tedavisinin Avantajları

İmplant dişlerin tıpkı doğal dişler gibi çene kemiğinden destek alması sayesinde dayanıklılığı ve diş desteği yetersiz olan hareketli protezler yerine sabit protezler kullanılabilir hale gelmiştir. Bölgesel veya tam diş eksikliği durumlarında all on 4 ve all on 6 gibi implant diş uygulamaları hastanın yaşam kalitesini ciddi şekilde arttırmaktadır.

Ciddi diş çürükleri, diş kırılmaları, doğuştan veya ilerleyen yaştan dolayı diş kaybı yaşanabilir. Tedavi edilmeyen eksik dişler çiğneme eyleminde zorlanmalara, ağız çevresinde kırışıklık ve yanaklarda çökme gibi yaşlılık belirtisi olan estetik sorunlara neden olabilir fakat en ciddi sonucu çene kemiğinde erimeye sebep olmasıdır. İmplant diş tedavisinde çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökü çene kemiği ile doğal bir kaynama sağlar ve çene kemiğinin  erimesini önler.

İmplant diş tedavisi ağızdaki birçok yapısal sorunu giderebilir ve estetik bir gülümsemeye kavuşmanızı sağlar. İmplant üstü protezlerin (E-Max, zirkonyum kuron) doğal dişlerden ayırt edilemeyecek görünümü sayesinde bölgesel ve tam dişsizlik durumunda bile hastalar bu tedaviyle muhteşem bir gülümsemeye sahip olabilirler.

dental implant turkey

Yetersiz Çene Kemiğinde İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bir veya daha fazla dişiniz eksikse ve hala yeterli kemik yoğunluğunuz varsa, vakit geçirmeden diş implantı yaptırmalısınız çünkü yapay diş köklerinin yerleştirilebilmesi için hastanın yeterli kalınlık ve yoğunlukta çene kemiğine sahip olması gerekmektedir ve implant ertelenirse, diş kemiği zamanla eriyebilir.

Eğer hastanın çene kemiği implant diş tedavisi için yeterli değilse kemik grefti (kemik tozu) uygulaması ile kaybedilen kemiğin yerinin doldurulması gerekmektedir. Kemik grefti doğal ve sentetik materyallerden veya her ikisini  bileşkesinden üretilebilmektedir.

Uygulama sonucunda sadece kayıp kemik bölgesini doldurmakla kalmaz, aynı zamanda doğal kemiğin büyümesini de desteklenerek bir bütünleşme sağlanır. Kemik grefti uygulanan hastanın iyileşme sürecinin ardından implant diş tedavisine başlanabilir.

Türkiye’de İmplant Diş Tedavisi

Avrupa ve ABD’den her yaştan eksik diş sorunu çeken kişiler en uygun fiyata en yüksek kalite implant diş tedavileri için Türkiye’yi tercih etmektedir. Küresel sağlık hizmetleri değerlendirmelerinde Türkiye, dünyanın en kaliteli sağlık hizmeti  ve diş tedavileri sunan ülkeleri arasında yer almaktadır. Beraberinde eşsiz tarihi, mutlaka yerinde görülerek tadılması gereken kültürü ve baş döndüren doğası ile Türkiye’de implant diş tedavisi olurken aynı zamanda muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi İçin Ömer İstanbul

İmplant diş uygulaması uzmanlık gerektiren bir tedavi yöntemidir. Ömer İstanbul Diş Kliniği uzman implant cerrahi diş hekimleri ile her yıl binlerce kişinin gülümsemesindeki boşlukları mutlulukla dolduruyor.

Ömer İstanbul Diş Kliniği, yüksek dayanıklılık ve estetik bir gülümsemeyi bir arada ve her hastanın özelinde sunabilmek adına kişiye özel yüksek kalite implantlar ve kuronlarını üreten laboratuvarlara sahiptir.

Tedavilerimizde Alman, İsviçre ve ABD menşei yüksek kalite, sertifikalı ve garanti kapsamında olan implantlar kullanmaktayız ve Ömer İstanbul’daki tüm tedavilerde hasta memnuniyeti kliniğimizin garantisi altındadır.

Tamamen ücretsiz ve online  şekilde ulaşabileceğiniz sağlık danışmanlarımız ile hizmetinizdeyiz. Avrupa standartlarında implant diş tedavilerini uygun fiyata edinmek, gülümsemenizdeki eksikleri giderme macerasını başlatmak için tek yapmanız gereken Ücretsiz Danışma Formumuzu doldurmak.

Bir Hasta Deneyimi;

İmplant Diş Tedavisi

Sık Sorulan Sorular

Tek, çoklu veya bölgesel diş eksikliği olan ve çene kemiği uygun yoğunluktaki herkese implant diş tedavisi uygulanabilir.

İmplant diş tedavisi esnasında hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Dolayısıyla işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Yapay diş kökünün çene kemiği ile bütünleşmesi sürecinde ise ağrı kesiciler ile hastanın rahatsızlık duymayacağından ve günlük yaşamına devam edebileceğinden emin olunur.

İmplant diş tedavisi tamamlandıktan sonra temel ağız ve diş temizliğini rutin hâlde devam ettirmeniz yeterli olacaktır. Çene kemiği ve diğer dişlerle tam uyum sağlayan implant dişler ekstra bir bakım gerektirmezler.

İmplant diş birden fazla parçadan oluşur ve görünen kısmına kuron (implant üstü parça) adı verilir. Zirkonyum, E-Max gibi doğal diş renginde üretilebilen yüksek kalite porselen, seramik diş kuronları pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Dolayısıyla yeme, içme ve sigara gibi sebeplerle diş kuronlarında kolayca leke ve sararma oluşmaz. Düzenli şekilde ağız ve diş temizliği yapıldığı takdirde implant dişlerin beyaz ve parlak renkleri sorunsuzca korunabilir.

Tercih edilecek implant altı ve üstü parçaların marka ve materyallerine, implant diş sayısına ve uygulama alanına göre tedavi fiyatı belirlenebilecektir. Ücretsiz sağlık danışmanlığı servisimize ulaşarak size uygun tedavi planının oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

Telefon

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.


    keyboard_arrow_up