Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, diş yüzeyindeki plak ve tartar oluşumunu temizlemek, dişin daha beyaz görünmesini sağlamak amacıyla uygulanan estetik bir işlemdir.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş rengi; yeme, içme, sigara kullanımı ve diş bakımının aksatılması ile beyazlığını kaybedip sarı tonlara dönüşebilir. Ayrıca genetik olarak sarı diş rengi yaygın şekilde görülebilmektedir. Hiçbir cerrahi işlem geçirmeden diş beyazlatma işlemi ile ışıltılı bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Günümüzün gelişen diş hekimliği uygulamaları ile diş beyazlatma işlemleri çok daha kalıcı ve kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Lazer ve jel diş beyazlatmanın birlikte uygulanması sonrasında dişlerdeki beyazlık bir yıl ile iki yıl arasında korunmakta, ara seanslarla bu süre daha da uzatılabilmektedir.

Diş beyazlatma işlemi çoğu kişiye sorunsuz şekilde uygulanabilir sadece aşağıdaki durumlarda diş beyazlatma işlemi yapılamaz:

  • Ciddi diş eti ve ağız sağlığı sorunlarına sahip kişilere
  • Fotoreaktif ilaç ya da maddeleri reçeteli, reçetesiz şekilde kullanan kişilere
  • Onkolojik (kanser) tedavisi gören kişilere
  • 18 yaşından küçük kişilere diş beyazlatma işlemi yapılamaz.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işleminde hastanın en kısa sürede en etkili ve kalıcı beyazlığa kavuşabilmesi için jel ve lazer diş beyazlatma yöntemleri bir arada uygulanmaktadır.

İşlem öncesinde diş yüzeyinde varsa birikmiş tartar ve diş plağının temizliği sağlanır. Uygulama sırasında diş etinin zarar görmemesi adına diş eti yüzeyine koruyucu bir tabaka sürülür ve jel-lazer diş beyazlatma işlemine başlanır. Yaklaşık 30 ile 45 dakikalık iki aşamadan oluşan sürenin ardından hasta bembeyaz bir gülümsemeye kavuşur. İşlem sırasında dişlerde küçük bir sızlama olabilir ancak bu his birkaç saat içinde geçer, işlemden sonra hasta gündelik yaşamına hemen dönebilir.

Türkiye’de Diş Beyazlatma ve Estetik Diş Hekimliği

Türkiye, Avrupa ve ABD’de tarafından sağlık turizminde tercih edilen bir numaralı ülkedir. Türkiye’nin ağız ve diş sağlığı başta olmak üzere sağlık konusunda bu kadar çok tercih edilmesinin birkaç sebebi var:

  • Sağlık sisteminin son derece gelişmiş olması ve yüksek tıp teknolojiler
  • Yüksek kalitede sağlık hizmetlerinin Avrupa ve ABD’ye göre %70’e varan uygun fiyatlarla sunulması
  • Tedaviye gelindiğinde sahip olduğu turistik ve tarihi mekanlar, tatil imkanları ile tedavi sürecinin muhteşem bir tatile dönüştürülebilmesi de Türkiye’nin tercih edilmesinin ana sebepleridir.

Bembeyaz Bir Gülüş İçin Ömer İstanbul

Işıltılı bir gülümsemeye sahip olmak ve muhteşem bir deneyim yaşamak için Ömer İstanbul Diş Kliniğini tercih edebilirsiniz. Kliniğimiz, her hastasına ağız ve diş sağlığı konusunda her branşta uzman diş hekimleri ve asistanlarıyla daha sağlıklı ve daha mutlu bir gülümsemeyi garanti ediyor.

Ömer İstanbul Diş Kliniği tedavi için yurt dışından Türkiye’ye gelecek olan hastaların tedavi süreçlerinin sorunsuz ilerlemesi ve hak ettikleri konforu edinebilmeleri için birçok dilde hizmet veren bir hasta danışmanlığı departmanına sahip.

Gülümsemenizdeki ışıltıyı ortaya çıkarabilmek için tek yapmanız gereken Ücretsiz Danışmanlık Formu’nu doldurmak.

Bir Hasta Deneyimi;

Diş Beyazlatma

Sık Sorulan Sorular

Diş beyazlatma işlemi herhangi bir yan etki barındırmayan basit ama etkili bir diş estetiği uygulamasıdır. 18 yaşından büyük, sağlıklı diş etlerine sahip olan ve kanser tedavisi görmeyen, fotoreaktif ilaç kullanmayan herkese uygulanabilir.

Jel-Lazer diş beyazlatma işlemi esnasında diş etlerinin ışınlardan etkilenmemesi için koruyucu bir tabaka yerleştirilir. İşlem sırasında veya sonrasında hasta hiçbir ağrı veya hassasiyet hissetmez.

Diş beyazlatma işlemi sonrasında ekstra bakım yapmaya gerek yoktur fakat diş hekimlerinin tavsiye ettiği rutin ve temel ağız, diş hijyenini korumanız gerekmektedir. Böylece beyazlatılmış olan dişleriniz uzun süre boyunca ışıltısını koruyabilir.

Yoğun çay, kahve, sigara tüketimi, diş fırçalama ve diş ipi kullanımının ihmal edilmesi diş beyazlatma işleminin etkisinin daha kısa sürede geçmesine neden olabilir. Temel ağız ve diş temizliğini aksatmadan devam ettirirseniz dişlerinizde plak ve tartar oluşumu görülmeyecek, dişleriniz beyazlığını uzun süre koruyacaktır.

Diş beyazlatma işlemi öncesinde diş ve diş etlerinin durumu uzman bir diş hekimi tarafından mutlaka incelenmelidir. Bu nedenle diş beyazlatma işlemi fiyatı tüm kişiselleştirilmiş tedavilerde olduğu gibi hastanın özelinde ortaya koyulabilir. Ücretsiz Danışmanlık hizmetimiz ile online şekilde süreci ve işlem fiyatını kolayca öğrenebilirsiniz.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

Telefon

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.


    keyboard_arrow_up