Tam Ağız Diş Tedavisi

Tam ağız diş tedavisi, genel ağız sağlığını iyileştirmek, işlevini ve estetiğini geri kazandırmak için üst ve alt çenelerdeki tüm dişleri geri kazanma için restoratif ve estetik diş uygulamalarının birleştirilmesiyle gerçekleştirilen kapsamlı bir tedavi yöntemidir.

Tam Ağız Diş Tedavisi Nedir?

Tam ağız ve diş tedavisi ciddi diş ve diş eti problemlerine sahip kişilerin ihtiyaçlarına yönelik yapısal ve estetik tedavilerin kombine edilerek uygulanmasıdır. Çok sayıda travmatik dişe, eksik dişlere ve sağlıksız diş etine sahip kişilerin kapsamlı bir tedavi sürecine ihtiyacı vardır. Full ağız diş tedavisi ile kişinin ağız sağlığının geri kazanılması ve estetik bir gülümsemeye kavuşması amaçlanır.

Diş yapısında ilerleyen yaşla sorunlar ortaya çıkmaya başlayabilir. Günlük hayatın akışı içerisinde ihmal edilebilen ağız ve diş bakımı zamanla ciddi probleme dönüşecektir. Dolayısıyla hem önleyici hem de tedavi edici anlamda tam ağız diş tedavisi kişinin sağlıklı, mutlu, dinç bir yaşam sürebilmesi için etkili bir tedavi yöntemidir.

Tam Ağız Diş Tedavisinde Hangi Uygulamalar Yer Alır?

Tam ağız ve diş tedavi planlamaları her hastanın durumu özelinde belirlenir ve birden fazla diş hekimliği branşının bir arada çalışması ile uygulanır. Süreç dişlerdeki çürümelerin, kırıkların ve çatlakların, çene kemiğinin durumunun ve diş eti sağlığının analiz edilmesiyle başlar ve hastanın isteklerine göre ona uygun bir tedavi planı çıkarılır. Tam ağız diş tedavisi hastanın ihtiyaçlarına göre şu tedavileri barındırabilir:

Hastanın yeme-içme aktivitelerini rahatça yerine getirebilmesi ve sosyal yaşamda kendisini etkin şekilde var edebilmesi için tam ağız diş tedavisi hem yapısal, hem de estetik diş tedavileri içerir. Estetik diş tedavileri sürecin bir parçası olmakla birlikte asıl amaç hastanın var olan sağlık sorunlarının giderilmesi, kişinin yaşam kalitesinin arttırılmasıdır. Ağız ve diş sağlığı vücut sağlığının başlangıç noktasıdır.

İmplant Diş ile Tam Ağız Diş Tedavisi

Eksik dişlerin tedavisi diğer dişlerin ve çene kemiğinin korunması için büyük önem arz etmektedir. İmplant diş uygulaması dolayısıyla full ağız diş tedavisi sürecinin kritik bir parçasıdır. Eksik dişler tedavi edilmedikleri süre boyunca çene kemiğinde erimeye ve komşu dişlerde kök zayıflamasıyla kaymalara sebep verir. Ayrıca kişinin konuşmasını ve çiğnemesini de olumsuz etkileyerek sosyal ve günlük yaşamında da sorunlara sebebiyet verir. İmplant diş uygulaması, eksik diş problemini ortadan kaldırmanın en etkili yöntemidir. Kliniğimizde kişinin fonksiyonel ve estetik gereksinimlerine göre özel tedavi planı ve tedavi süreci sunulmaktadır.

İmplant diş uygulamasında eksik dişin yerine doku ve kemik uyuşumu yüksek titanyum diş kökü yerleştirilir. Bu yapay diş kökü, doğal diş kökleriniz gibi çene kemiği ile bütünleşiktir. İmplant üstü protezlerde E-Max, zirkonyum gibi tam seramik, doğal diş rengine ve ışık geçirgenliğine sahip malzemelerden üretilen diş kronu kullanılarak estetik bir gülümsemeye sahip olmanız sağlanır.

Uzman diş hekimlerimiz tam ağız diş tedavisi planlamasını X-Ray kontrolü ve profesyonel ağız içi muayene sonrasında ihtiyaçlarınızı ayrıntılı şekilde belirleyecek ve tedavi planlamasını oluşturacaktır. Kliniğimizde sunulan tedaviler alanında uzman diş hekimleri ve profesyonel çene cerrahları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’de Tam Ağız Diş Tedavisi

Türkiye ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde dünyaca tercih edilen bir ülkedir. İyi eğitim almış uzman diş hekimleri ve Avrupa Standartlarında klinikleri ile en nitelikli tam ağız diş tedavileri sunulmaktadır. Ciddi ağız ve diş sağlığı sorunları yaşıyorsanız ve artık tamamen bir dönüşüme, mutlu bir gülümsemeye sahip olmaya hazırsanız Türkiye’yi tercih ederek yüksek kalite tedavilere uygun fiyatlarla erişebilirsiniz.

Türkiye hizmet ve fiyat avantajlarının yanı sıra turizm olanaklarıyla da öne çıkmaktadır. Tedavi süreciniz boyunca Türkiye’de pek çok tarihi mekânı yakından görebilir, bu köklü ve baş döndürücü kültürü bizzat deneyimleyebilir ve yeni gülümsemenize unutulmaz bir tatil ile kavuşabilirsiniz.

Tam Ağız Diş Tedavisinde Ömer İstanbul

Ömer İstanbul Diş Kliniği multidisipliner olunmasını gerektiren tam ağız diş tedavileri için en doğru adreslerden biridir. Alanının en iyi diş hekimleriyle birlikte çalışarak sizin için en doğru tedavi planını çıkarır ve uygular. Tedavilerde kullanılan materyaller dünya standartlarındadır ve Almanya, İsviçre, ABD menşeili yüksek kalite materyaller kullanılmaktadır.

Yurt dışından gelecek hastalar için Ömer İstanbul tamamen ücretsiz ve Online Danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Deneyimli ve güler yüzlü sağlık danışmanlarıyla size özel bir tedavi planı oluşturulacak ve yeni, sağlıklı bir gülümsemeye en kısa sürede kavuşmanız sağlanacaktır.

Bir Hasta Deneyimi;

Tam Ağız Diş Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

Çoklu diş eksikliği olan, ciddi diş ve diş eti sorunlarına sahip kişilerin ertelemeksizin tam ağız diş tedavisi yaptırmaları gerekmektedir. Bu anlamda ağız ve diş sağlığına önem veren, sonradan oluşabilecek daha ciddi sorunları önlemek isteyen herkes için full ağız ve diş tedavisi uygundur denilebilir.

Full ağız ve diş tedavilerinde hastanın rahatlığı öncüldür ve tedavi süreci lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Tedavi süresi genellikle ağrısız geçmektedir. Tedavi sonrasında ağrı kesici ve antibiyotiklerle iyileşme sürecinin de rahat bir şekilde geçirilmesi sağlanır.

Uygulanan tedavilere göre hastanın tam ağız diş tedavisi yaptırdıktan sonra dikkat etmesi gereken konular olabilir. En doğru olan bakım ve rutin kontroller ile ilgili branşında uzman diş hekiminin tavsiyelerini dinlemektir. Yıllık periyodik kontroller tedavinin uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Bunlara ek olarak temel ağız ve diş hijyenini korumak gerekmektedir.

Kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenen çoklu tedavi yöntemlerinin bir arada sunulması ile gerçekleştirilen tam ağız diş tedavisi için diş hekimi ön muayenesi yapılmadan fiyat verilmesi mümkün değildir. Ücretsiz Danışmanlık Formumuz’u doldurarak size ulaşan sağlık danışmanımız aracılığıyla ihtiyacınız olan tedavilerin belirlenmesini sağlayabilir, tedavi fiyatlandırmasının oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

Telefon

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.


    keyboard_arrow_up