Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Gülüş tasarımı kişinin yüzüne, dudak pozisyonuna ve diş yapısına en uygun, en estetik görünümü sağlamak amacıyla uygulanan kozmetik diş tedavileri bütünüdür.

Gülüş Tasarımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı çekici bir gülümsemeye ve sağlıklı ağız, diş yapısına sahip olmak isteyen kişilerin yönelebileceği bütünsel bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Birçok diş hekimliği uzmanlığının bir arada olması ve en güncel diş hekimliği teknolojileri kullanılarak kişiye özel olarak planlanır ve uygulanır.

Etkileyici bir gülümseme ancak sağlıklı bir gülümseme üzerine inşa edilebilir. Bu nedenle gülüş tasarımı süreci çürük, eksik ve aşınmış dişlerin tespit edilmesiyle, diş eti sağlığının kontrol edilmesiyle başlar.

Hastanın ağız ve diş sağlığı ihtiyaçlarının belirlenmesinin ardından kişiselleştirilmiş gülüş tasarımı

 • Hastanın cinsiyetine
 • Yüz şekline
 • Açık, kapalı ve gülümserken dudak pozisyonlarına
 • Gülüş hattına
 • Üst ve alt çene boyutlarına
 • Dişlerinin boyut ve yapısına

Hastanın gülümserken çevresine vermek istediği etkiye göre birçok uzman estetik diş hekiminin bir arada çalışmasıyla oluşturulur.

Gülüş Tasarımı Yapılırken Hangi Tedaviler Uygulanır?

Estetik bir gülümsemeyi oluşturan birden fazla etken vardır. Dişlerin sağlıklı ve parlak görünmeleri kadar diş etinin de sağlıklı ve canlı görünmesi gerekmektedir. Ayrıca gülümseme hattı adı verilen, gülümseme esnasında dudaklarınızın çekildiği bölge de sağlıklı ve parlak dişlerinizin ne kadar öne çıkacağını belirler. Bu nedenlerle gülüş tasarımı multidisipliner bir diş hekimliği uygulaması gerektirir.

Işıltılı bir gülümseme yaratılırken hastanın ihtiyaçlarına göre şu tedavi biçimleri uygulanabilir:

 • Gingivektomi: Diş etinin diş yüzeyini olağandan fazla kapatması gülümsemenizin geri planda kalmasına neden olabilir. Gingivektomi, yani diş eti estetiği uygulaması ile fazla diş etleriniz lazer ile kesilerek uygun seviyeye indirilir.
 • İmplant Diş: Bir eksik diş dahi gülümseyişinizin tamamını olumsuz etkileyebilir. İmplant diş tedavisi ile eksik dişleriniz yerine sabit diş protezleri yerleştirilerek hem sağlıklı, hem de eksiksiz bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.
 • Lamine Diş Kaplama: Kırık, yüzeyindeki aşınmalarla parıltısını kaybeden dişler gülümsemenizi olumsuz etkileyecektir. Lamine diş kaplama uygulaması ile bu estetik sorunlar kolayca giderilebilir.
 • Diş Kronları: Ciddi diş kırığı, ilerlemiş diş çürüğü durumlarında dişi bütün olarak saran bir kapak şeklinde uygulanan diş kronları sağlıklı bir diş yapısını korumakta en etkili tedavilerden biridir. Zirkonyum ve E-Max diş kronu gibi doğal dişe çok benzer ışık geçirgenliğinde ve dayanıklı seçenekler ile gülüşünüz etkileyici halini kazanabilir.
 • Diş Beyazlatma: Yeme, içme alışkanlıkları, genetik aktarım ve ilerleyen yaş dişlerde renklenmelere sebep olabilir. Dişleriniz sağlıklı olsalar dahi yeterince beyaz tonlarda değilse gülümseyişiniz estetik görünmeyecektir. İleri teknoloji lazer diş beyazlatma yöntemleri sayesinde uzun süre kalıcı etkiye sahip ışıltılı dişlere sahip olabilirsiniz.

Neden Gülüş Tasarımı Yaptırmalısınız?

İleri diş hekimliği teknolojileri sayesinde bir gülümsemeyi en ince ayrıntısına değin tasarlamak mümkün. Her yıl on binlerce kişi gülümseyişini yeniden keşfedebilmek için bu amaçla estetik diş kliniklerini ziyaret ediyor. Gülüş tasarımı yaptırmak hayatınıza birçok açıdan pozitif etki sağlayacak bir uygulamadır.

Ağız ve Diş Sağlığınızı Korumak

Gülüş tasarımı mevcut ağız ve diş sağlık problemlerini gideren ve gelecekte oluşabilecek sağlık sorunlarını önleyen bir uygulamadır. Dişlerde çarpıklık, eksik diş, çürük ve kırık dişler, sağlıksız diş etleri tedavi edilmedikleri sürece büyüyebilen ve daha ciddi sorunlara sebebiyet verebilen sağlık sorunlarıdır. Gülüş tasarımı yaptırarak tüm bu sorunlar giderilebilir ve sağlıklı bir gülümseme elde edilebilir.

Sosyal Yaşam ve Birebir İlişkilerde Pozitif Etki

Göz alıcı bir gülümseme kalabalıkların arasından sıyrılmanız ve birebir ilişkilerde kendinizi daha iyi tanıtabilmeniz için olmazsa olmazdır. Size özel uygulanmış gülüş tasarımı sosyal hayatınızda birçok pozitif etkiye sebep olacaktır. Ayrıca prezentabl bir görünüm iş hayatında daha etkin olabilmenin temel kriterlerinden biridir. Hem ast-üst ilişkilerinin kontrolünde, hem pazarlama ve ikna çalışmalarında estetik bir gülümseyişe sahip olmak sizi öne çıkaracaktır. Siz gülümseyişinize güvendikçe çevrenizdeki insanlar da size güveneceklerdir.

Türkiye’de Gülüş Tasarımı Yaptırmak

Estetik diş hekimliği uygulamalarında Türkiye, dünyanın başta gelen adreslerinden birisi. Gülümsemesinin en mükemmel halini keşfedebilmek için Türkiye’ye gelen kişiler en yüksek sağlık standartlarına en uygun fiyatlarla erişebilmekteler. Türkiye sağlık teknolojilerinin gelişmişliği ile tanınan bir ülke. Aynı zamanda da estetik diş hekimliği uygulamalarında ABD ve Avrupa ülkelerine göre %70’e kadar daha uygun fiyatlar sunabilmekte.

Türkiye’de gülüş tasarımı yaptırmak muhteşem bir gülümseme ile beraber muhteşem bir tatile erişmek anlamına geliyor. Doğası, tarihi, kültürü ve eğlence mekanlarıyla Türkiye baş döndürücü bir deneyim vaat etmekte.

Ömer İstanbul'da Yeni Bir Gülümseme

Gülüş tasarımı birçok diş hekimliği branşının bir arada etkin şekilde çalışması ile gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Bunun için de alanında uzman bir diş hekimi kadrosuna, en gelişmiş diş hekimliği teknolojilerine sahip bir kliniğin tercih edilmesi gerekmektedir. Ömer İstanbul Diş Kliniği tüm gereklilikleri yerine getirebilen, her yıl on binlerce hastasına en güzel gülümsemeyi hediye eden köklü bir diş kliniğidir.

Size özel gülüş tasarımı nasıl oluşturulur öğrenebilmek, planlayabilmek de Ömer İstanbul’un tüm dillerde sağladığı danışmanlık servisi ile mümkün. Ömer İstanbul tamamen ücretsiz ve online sunduğu danışmanlık hizmeti ile gülümseyişinize giden yolu sizinle birlikte planlıyor ve her adımında sizin yanınızda oluyor. Aynı zamanda kliniğimizde tedavi olmuş kişilere postoperatif danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekte, böylece hastalarımızın aldıkları tedaviden memnun kaldıklarına emin olmaktayız.

Yeni bir gülümsemeye ilk adım olarak tek yapmanız gereken Ücretsiz Danışmanlık Formunu doldurmak ve size ulaşacak olan sağlık danışmanlarımız ile süreci planlamak.

Bir Hasta Deneyimi;

Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Sık Sorulan Sorular

Gülüş tasarımı, gülümseyişini öne çıkarmak ve daha estetik görünmesini isteyen herkes için uygundur. Sadece mevcut ağız, diş sağlığı sorunlarını gideren bir yönünün olması değil, gelecekte ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarını da önleyen bir yönü vardır. Bu anlamda gülümsemesine değer veren, daima sağlıklı ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilir.

Birden fazla diş tedavisi biçiminin uygulanması gerekebilen gülüş tasarımı sürecinde tüm tedavilerde hastanın rahatlığı öncelenir ve hastaya lokal anestezi uygulanır. Böylece tedaviler boyunca hasta hiçbir ağrı hissetmez, kısa sürede normal yaşantısına geri dönebilir.

Gülüş tasarımı sürecinde doğal dişe çok benzer olan tam seramik, porselen materyaller tercih edilir. Pürüzsüz yüzeyleri sayesinde bu dişlerin yüzeylerinde leke ve sararma oluşmaz. Temel hijyen uygulamaları ile ilk günkü beyazlıklarını koruyabilirler.

Gülüş tasarımı sonrasında uygulanan tedavilere göre diş hekiminiz uygun bakım ve hijyen gerekliliklerini aktaracaktır. Bununla beraber olağan ağız, diş temizliğini aksatmamak gülüşünüzdeki ışıltıyı korumanızı sağlayacaktır.

Gülüş tasarımı kişiye özel bir uygulamadır ve kişinin ihtiyaçlarına göre süreç yönetilir. Bu nedenle doğru bir fiyatlandırma için Ücretsiz Danışmanlık Formunu doldurabilir, sağlık danışmanlarımız ile tedavi sürecinin planlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

Telefon

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.


  keyboard_arrow_up