Gülüş Tasarımı

gülüş tasarımı öncesi ve sonrası sonuç

Gülüş estetiği ağız bakımında önemli unsurlar arasındadır. Gülümsemek her insanın hayatında büyük bir önem taşımaktadır.  Diş kayıpları, anormal renklenmeler,  çürük dişler ve diş eti hastalıkları gibi durumlar insanların sosyal yaşantılarını da etkiler. Bu tür rahatsızlıklara sahip olan bazı kişilerde, özgüven eksikliği gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Dolayısıyla birçok insan dişlerinin estetiğini düzeltmek ve daha iyi bir gülüşe sahip olmak için iyileştirme başvuruları yapar. Yapılan işlemler neticesinde kişiler toplumda daha rahat davranabilir ve istediği gibi gülümseyebilir.

Bu minvalde gülüş tasarımı sağlıklı dişlere sahip olan kişilere de uygulanabilir. Hollywood gülüşü olarak da bilinen bu işlemler her hastaya özel yapılır.  Eğer daha güzel gülümsemelere kavuşmak istiyorsanız, kliniğimiz size bu konuda etkili çözümler sunmaktadır.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülümseme estetiği nedeni fark etmeksizin estetiksel anlamda görünümü farklılaşan diş etleri ve dişin doğal ve estetik görünüm kazanması için yapılan işlemlerdir.  Yalnızca hasta gereksinimleri değil aynı zamanda yüz şekilleri de ele alınır.

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital olarak yapılan bu tasarımda önemli bir takım parametreler bulunur. Bunlardan bazıları:

  • Cinsiyet,
  • Yüz Yapısı,
  • Karakteri,

gibi unsurlardır. Dolayısıyla her işlem kişiye özel olarak tasarlanır. Hollywood Smile öncesinde eğer varsa diş eti hastalıkları ile çürüklere tedavi uygulanır. Sonrasında da diş temizleme yapılır.

Bu işlemler ardından hastaların gereksinimi ve diğer parametrelere göre uygulama planlanır. Genellikle tercih edilen yöntemler,

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği uygulaması her hastada değişen seans sayısına sahiptir. İlk seans aynı zamanda muayene mahiyetinde olup şu gibi işlemler vardır;

  • Dişlerin dijital ölçüleri, 3D ağız içi tarayıcı vasıtasıyla elde edilir,
  • Fotoğraflar çekilir,
  • Hastanın kendine uygun olan tasarımı belirlenir,
  • Dijital gülüş tasarımı, 3Shape ağız içi tarayıcısı yardımıyla yapılır,
  • Ardından kararlaştırılan tasarım bittiğinde,  görünümü hastaya gösterilir.

Hastanın ikinci randevu tarihi geldiğinde diş etleri ve dişler üzerinde işlemler gerçekleştirilir.  Dişlerin dijital ölçüleri 3D ağız içi tarayıcısı aracılığıyla alınarak, geçici dişler kullanılır. Son randevuya gelindiğinde ise hastaya özel olarak tasarlanan kaplama denenerek, hastan kabul ederse tedavi bitirilir.

Tedavi kişiye özel olduğu için hasta onay vermediği durumda gerekli düzenlemeler yapılabilir. Deneme aşaması bunun için kullanılmaktadır. Eğer düzenleme küçük çaplıysa aynı seansta uygulanabilir. Ancak büyük değişiklikler söz konusuysa, yeni bir seansa gerek vardır.

Sorunuz mu var?

Bu tedaviyle ilgili her türlü  sorunuzu bize 7/24 sorabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gülümseme estetiği her hastaya özel uygulanır. Dolayısıyla öncelikle kişinin durumu ele alınır. Tedavilere göre de seanslar değişir. Bazı durumlarda tek seansta çözüm sunulurken, birkaç hafta da sürebilir.

Dijital gülüş tasarımı sürecinde öncelikle ilk randevu esnasında elde edilen veriler değerlendirmeye tabi tutularak, varsayılan gülüş tasarlanır. Burada farklı parametreler bulunur. Ölçüler dijital tasarım haline getirilerek, test edilir ve hastanın ikinci randevusunda sunumu yapılır. Hazırlama süreci, yaklaşık 3 – 5 gün arasındadır.

Prova uygulaması olarak da bilinen bu işlem, hastaya özel olarak hazırlanan model elde edildiğinde yapılır. Bundan silikon kalıp elde edilerek dişlerinize uygulanır. Gerekli incelemeler ardından çıkartılır.

Bu esnada hastalar beğenmediği noktaları belirtirse ve düzeltmeler talep ederse, gerekli notların alınmasıyla beraber yeni kalıp hazırlanır. Kişinin arzu ettiği sonuca böylece ulaşıldığında üretim yapılarak diş hekimine gönderilir. Ardından da hastaya uygulanır. Böylece süreç de sonlanır.

Deneme ardından hasta, dijital gülüşe onay verirse, diş hekimi tarafından yapılacak işlemler anlatılır. Hastaya yeni seans tarihi iletilir ve tedaviler gerçekleştirilir. Bu esnada hastanın dijital gülüşü de üretilir. Tüm tedavilerin bitmesi ardından hasta, yeni bir gülüşe kavuşur. Uzman diş hekimi dikkat edilmesi gereken her konuyu açıklar.